Zájem o byty klesl o třetinu

Publikováno 4 Prosinec 2008
Kategorie Hypotéky |

Nedávno jsem narazil na článek, popisující propad poptávky po bytech o třetinu.

K poklesu cen to zatím ovšem nevedlo. V dobrých lokalitách Prahy ceny rostou o pět až deset procent, v jiných místech stagnují. Pokles zhruba o 20 procent lze čekat jen v případě panelových domů

Vypíchnu i kousek komentáře od jednoho čtenáře.

Ceny nových bytů klesnou a především v Praze. Ideální nákup odhaduji na polovinu příštího roku. Někteří developeři již zlevnili. Pan Kunovský zachraňuje co se dá. Příští rok bude pro developery armagedon.

Já sledoval a zjistil jsem opravdu mírný pokles. Jako příklad uvedu garsonku v Brně na Lesné, která je teď nabízena za 999 tisíc, kdežto ještě před 2-3 měsíci byla její cena 1 milion 250 tisíc. To máme cenový pokles 250 tisíc, tj. 20% z původní ceny, respektive 25% z ceny nové, chcete-li.

Aniž byčlověk něco dělal, potvrzuje se to, co jsem tvrdil a v jednom ze svých starších článků, a to ještě před finanční krizí, a sice že hypoteční svět v ČR je na vrcholu a je nesmysl se zadlužit teď, pokud nás k tomu nevedou vážné důvody.

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

Jedna reakce ke článku “Zájem o byty klesl o třetinu”

  1. Standa 4 Prosinec 2008 12:04 pm

    Děkuji za skvělý komentář :-)

    Situaci na trhu s novými byti nebude nahrávat ani krize a z toho vyplývající nezaměstnanost. Lidé nebudou mít peníze na nové byty ani chut si brát hypotéky na dlhou dobu.

    Ruku v ruce se s nimi svezou do propasti i developerské firmy a stavebniny.

Zanechte vzkaz.