Poradci z ó fau bé - díl třetí

Publikováno 15 Leden 2009
Kategorie Hypotéky, Stavební spoření |

V minulém a předminulém díle jsem popisoval svoji osobní zkušenost s poradci z OVB. Toto je pokračování a poslední předešlých dvou dílů.

Všechno jsem si promyslel a rozhodl se, že odmítnu. Toto rozhodnutí jsem sdělil mému poradci s tím, že trval na schůzce, protože jsem se mu na té první zmínil, že přemýšlím o tom, zvednout si cílovou částku na svém stavebním spoření. V tom jsem neprotestoval, protože jsem si ho chtěl tak i tak zvednout a bylo mi příjemnější doma, než létat na pobočku. Cílovou částku jsme navýšili, poté, co jsem mu sdělil své plány se stavebkem přesvědčil mě na částku 300 tisíc (původní byla nějakých 50). Zajímal se i o stavební spoření mých rodičů, jestli by taky nechtěli zvyšovat částky, odmítl jsem. Je hezky vidět, jak se hezky snažil o tom, získat co nejvíc provizí aspoň z toho stavebka, když už jsem tak “naprd-klient”. Já podepsal zvýšení částky a rozešli jsme se.

Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem na internetu zjistil, že pro účely jaké já jsem požadoval, by mi stačilo 250 tisíc cílová částka a jako chudý student bych si ušetřil 500 korun českých. Volal jsem svému poradci a ten mě odbil s tím, že už to poslal do Prahy ke svým nadřízeným a že už s tím nemůže nic dělat. Volal jsem do své spořitelny, jestli jim už přišlo navýšení částky a že bych ho chtěl zrušit. Přesměrovali mě na své kolegy na centrále, v Praze. Těm jsem situaci vysvětlil a oni mě ujistili, že žádné zvýšení nepřišlo, ale že i tak bych se měl obrátit na svého poradce :)

To už jsem byl mírně naštvaný, ale spíš ten divný pocit bezmoci, že už nemáte nad svým rozhodnutím kontrolu, že rozhoduje někdo za vás. Osobně jsem navštívil místní pobočku a navýšil si částku sám na 250 tisíc, což trvalo asi 5 minut a stálo mě to všeho všudy jeden podpis.  Nechal jsem se taky ujistit, že platnost má podpis s pozdějším datem, tedy případné zvýšení částky s mým poradcem se anuluje. Odešel jsem už spokojený a klidný domů. Uvědomil jsem si, že na tak jednoduchou věc opravdu nepotřebuju poradce, že jsem si to schopen zařídit sám a lehce.

Mé zklamání však přišlo v okamžiku někdy po půl roce, když mi domů přišel papír o tom, že mi cílovou částku zvýšili na 300k :( No já nadával. 500 korun vem čert, ale ta pointa, ten princip, ten systém. S poradcem už nikdy. Nee. Díky.

Tento příběh jsem vyprávěl i jednomu kamarádovi, který, jak jsem zjistil, už pracuje též pro OVB. Dušoval se, že takto to u nich nechodí. Sorry, Sirupe, ale tomu nevěřím.

A co vy a poradci z OVB?

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

4× reakcí ke článku “Poradci z ó fau bé - díl třetí”

 1. Jan Menšík 15 Leden 2009 1:30 pm

  Za hloupost se plati. 500 Kc jeste neni tak mnoho. Spousta lidi pres ne uzavreli nesmyslna zivotni investicni a kapitalova pojisteni a trati mnohem vice.

 2. VP 15 Leden 2009 9:49 pm

  Ano, máte pravdu. Za hloupost se platí.
  A tato malá újma mě dost vyškolila a nakonec jsem za ni rád. Vadil mi hlavně ten princip. Poradcům od té doby nedůvěřuji. Raděj si to spočítám sám. :)

 3. Jirka 1 Duben 2010 3:51 am

  Za hloupost se platí a u mě tedy hodně.Jak já mohl být tak blbej. Já přišel o 10000 u ZIP,jelikož mi poradkyně nakecala spoustu bludů.Všechno jsem si spočítal až po čtyřech měsících placení.No možná to není zase až tolik, když vezmu v úvahu,jak bych se trápil později.Vtipné taky bylo, když jsem se přišel poradit o realokaci fondů-jak jsem mohl tušit že to v této chvíli nemá vůbec žádný smysl.Ale ona uznala můj názor za skvělý a přesně tak to upravila.Nakonec po mě chtěla dvě tutový tel.čísla mých přátel,se kterými by uzavřela inv.živ.pojištění-do dvou dnů!!Já jsem jejich klient k sakru!A víte kolik byla jejich provize z mého IŽP? 180 procent z ročního pojistného :)) To dělá nějakých 45000,-

 4. IB 22 Říjen 2010 5:35 pm

  A co takovi Partners for Life?…ti jsou uplne to same. Take financni poradci a jeste ke vsemu se trhli od OVB.. Ale jeden rozdil tam je. Jsou na trhu sotva tri roky, takze na ne se bude hazet spina o neco pozdeji. Jenze neni poradce jako poradce. Problem je v jedinci, ktery pak nici jmeno tem co to mysli opravdu vazne. Jit po provizich neni odbornost ale vychcanost, s tim souhlasim. Ale jak rikam..neni dobre hazet vsechny do jednoho pytle.

Zanechte vzkaz.