Poradci z ó fau bé - díl první

Publikováno 1 Leden 2009
Kategorie Hypotéky, Stavební spoření |

Poradci z ó fau bé, braňte se. Tohle bude kritika na vaši hlavu. Tak, je pravda, že na internetu v diskuzích se snáze hledá kritika než spokojenost klientů, ale co je moc, to je moc. Kdysi dávno, když VP nebyl ještě zkušený borec v hypotékách :), setkal se s finančním poradcem z OVB. Tož to bylo tak…

Zmiňovaný poradce, vysokoškolák přivydělávající jako finanční poradce pro OVB mi nabídl schůzku. Přijal jsem a když mě doma navštívil, bavili jsme se o mých finančních plánech do budoucna.Ukazoval mi spoustu jakýchsi slajdů a triumf spočíval v jednom listu papíru A4, kde byl plán umoření hypotéky 2 milionů. V jednom sloupečku klasické umořování 2 milionového dluhu v pravidelných splátkách rozvržené na 30 let a v druhém umořování 2 milionového dluhu po menší částkou, kde zbytek splátky byl investovaný. Jako výsledek tohoto způsobu bylo umoření hypotéky již po 20-25 letech s vyznačením, jak moc bych ušetřil. Tento papír mi nechal. Poté se ptal, jestli uzavřeme onu investiční smlouvu, jednalo se o Pioneer fondy. Jsem člověk opatrný a protože jsem o investicích toho moc nevěděl, nechal jsem si čas na rozmyšlenou. Lámal mě dost a když jsem mu řekl, že to nechci podepisovat hned, že se poptám známých, kouknu na internet, bylo mi vytknuto, co že tam chci hledat, že nejsem finanční magnát, že tomu stejně nebudu rozumět, že na tohle je on odborník a já se nemám zatěžovat… Potom mluvil něco o důvěře mezi klientem a poradcem… Jak můžu věřit a svěřit peníze do rukou někomu, koho skoro neznám. No tím mě opravdu dostal. Chtěl se mnou uzavřít penzijko, ale to jsem okamžitě odmítl, poté životní pojištění, to jsem odmítl taktéž. Rozešli jsme se s tím, že se domluvíme na příští schůzku po telefonu. Trval na tom, že mi vypracuje finanční plán na míru (nechá ho vypracovat v Praze u odborných poradců) v případě, že bych si bral hypotéku. Vstupní poskytnutá informace byla 2,5 milionu.

… pokračování příště

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

2× reakcí ke článku “Poradci z ó fau bé - díl první”

 1. Standa 1 Leden 2009 1:21 pm

  musis si uvedomit jednu vec, “poradci” z OVB jsou placeni od vykonu - kolik zmluv uzatvori s klientem. Je jedno, ze zmluva je pro klienta maximalne nevyhodna, hlavna vec je, ze jsou penize doma.

  Co jsou to ty Pioneer Fondy?

 2. VP 3 Leden 2009 11:56 am

  Ano, hlavně, že jsou peníze doma, a to je pro klienta špatně, no.

  Pioneer jsou investiční fondy. Vstupní vklad byl tuším 1500 korun, a potom se dala zvolit měsíční úložka, něco kolem 1000 - 3000, asi jde i víc, kolik je libo. Bohužel si ale nepamatuju už zhodnocení, k jakému se mělo dospět, nebylo to nic závratného.
  Portfolio jsem našel tu.
  http://www.pioneer.cz/Fond/ZakladniUdaje.asp?fond=PioneerTrust

Zanechte vzkaz.