Poradci z ó fau bé - díl druhý

Publikováno 7 Leden 2009
Kategorie Hypotéky, Stavební spoření |

V minulém díle jsem popisoval svoji osobní zkušenost s poradci z OVB. Toto je pokračování předešlého dílu.

Neměl jsem extra čas se tomu hned věnovat, tak jsem papír založil. Po několika dnech mi to ale nedalo a poptal se v tomto ohledu zkušenějšího kamaráda. Ten mi vyprávěl, že s těmito lidmi by vyrazil dveře, že to shodou okolností dělá i jeho žena (kterou vyrazit nechce) a žena mu postupně vykládá o různých kličkách a o tom, jak musí lákat klienty. A že se to vyplatí, lákat je. V čem jsme se ale shodli, bylo to, že investovat na 25 let dopředu se nám nelíbí. Co z toho, že za 25 let možná budu mít milion, za 25 let se toho může stát opravdu mnoho.

Své pátrání jsem ale ještě chtěl probrouzdat na internetu, kdo to vlastně ta OVB je, jestli vůbec nějaký Pioneer existuje - jsem já to ale klient nedůvěřivý. Než jsem to ale stačil udělat, poradce trval na další schůzce. Vysvětlil jsem mu, že to nemá cenu, že jsem ještě nic moc na to čas neměl. Ptal se a dal mi šibeniční termín do konce týdne. Na to jsem mu asertivně pověděl, že v tom případě jsme skončili, že si na to beru týdnu aspoň tři, protože následující dva čas to nebudu mít čas řešit, což byla pravda. Couvl a dal mi mnou požadované 3 termíny.

Čas plynul a já si přečetl ne moc dobré reakce v internetových diskuzích na OVB pomocníčky. Pravda, že na internetu moc kladných reakcí člověk nenajde, ale budiž. Nejsem naivní, abych věřil všemu, ale měl jsem pocit lepší informovanosti. Dočetl jsem se třeba, že konkrétně OVB má smlouvu s Pioneer a že jim dohazuje klienty za vysoké provize. Dále jsem se dozvěděl, že si poradci berou třeba týden na takzvané vypracování finančního plánu spolu s pražskými odborníky. Tento plán je ale obyčejná excelovská tabulka, kterou má daný poradce u sebe na PC, ale aby tomu dal větší důležitost, jakože to zpracovává v Praze, u odborníků na slovo vzatých. No pane, jak já jsem byl překvapený…

… pokračování příště

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

2× reakcí ke článku “Poradci z ó fau bé - díl druhý”

  1. Standa 7 Leden 2009 11:41 am

    OVB je jen obycejny provizni system. Maji smlouvu s x financnimi ustavy v CR a dohazuji jim klientelu. Je jedno jakou a komu, hlavne, ze s toho neco kapne ;-)

    Nekde jsem cetl, ze zakladatel OVB byl nejaky mlady klucina ( pod 18 let ). Nevim, co je na tom pravdy.

  2. VP 10 Leden 2009 3:08 pm

    Asi je to tak. Pravdou je, že mě štve, že se dělají, že oni tohle nedělají. Že jejich poradenství je prospěšné pro klienta…

Zanechte vzkaz.