Lidé preferují stavební spoření před hypotékou

Publikováno 6 Březen 2008
Kategorie Hypotéky, Stavební spoření |

Článek na měšec.cz mě inspiroval k napsání následujícího článku.

Stavební spoření. Máte? Pokud ano, dobře, pokud ne, nezoufejte, žijeme ve světě hypoték! Pro ty, co stavební spoření mají, doporučuji jej využít k úvěru ze stavebního spoření. Je možné tohle kombinovat samozřejmě s hypotékou.

Takže, co se v článku píše je to, že:

Stavební spoření má u nás více než polovina lidí

Když uvážíme, že to je pravda, můžeme žasnout. Upřímně, neznám ve svém okolí tolik lidí, co má stavební spoření. Už vůbec to není víc jako polovina lidí, co znám. Že by byl národ až tak uvědomělý?

Ještě je tam zmínka, že:

Pro 80 % všech úvěrů na bydlení, které byly v uplynulých pěti letech poskytnuty, si lidé přišli do stavebních spořitelen.

Já nestačím žasnout. Osobně jsem měl ten pocit, z médií i internetu, i z praxe, že hypotéky vládnou světem. Tzn. že jen 20% lidí zvolilo pro svoji bytovou potřebu ne stavební spoření ale hypotéku. Musím říct, že mě to opravdu překvapuje. Je ovšem fakt, že stavební spoření bývá často využíváno k rekonstrukcím, a ne jako způsob financování celé nemovitosti. To v článku není bohužel uvedeno, a tak lze nad těmito procenty polemizovat.

Nedávno jsem byl ve stavební spořitelně zvednout si cílovou částku. Koho by to zajímalo, tak u Raiffeisen. Prostě a lidově u Raifky. U té příležitosti jsem si vzal letáček, kde mají velmi hezky uvedené potřebný spořící kapitál a jemu odpovídající výši možného úvěru. Pár příkladů přímo z letáčku: (pokud by byl zájem, mohu naskenovat, umístit tu na webu - zájem budu hledat v komentářích)

cílová částka: 1 M, potřebné úspory: 404 967, měsíční splátka úvěru 7 000

cílová částka: 2 M, potřebné úspory: 805 548, měsíční splátka úvěru 14 000

cílová částka: 3 M, potřebné úspory: 1 210 367, měsíční splátka úvěru 21 000

Vše to je na dobu 7-8 let. Jednoduché, přehledné. Pochopí každý.

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

Zanechte vzkaz.