Kladete si otázku, zda si hypotéku vůbec brát?

Publikováno 27 Březen 2008
Kategorie Hypotéky, Stavební spoření |

Pokud si myslíte, že na hypotéku máte a chtěli byste si hypotéku vzít, ale i když nevíte, zda si ji brát, dal bych vám jednu dobrou radu. Zdarma.V obou těchto případech, tedy i když se vám zdá, že máte jasno, i v případě, že vážně nevíte, je dobré se poradit. A to pobavit se o této problematice s přáteli, nasát jejich zkušenosti, zvážit pro a proti, udělat si zkrátka obrázek. Tím nikdy nic nezkazíte. Není taky na škodu se o tom pobavit nezávazně s nějakým finančním poradcem. Vůbec ničeho se není potřeba bát, po světě jich chodí mnoho. Můžete se taky zeptat přímo do banky. Jsem si jist, že coby potencionálního klienta se vám budou věnovat.

Ale pozor, nemám dobré zkušenosti s tímto typem lidí. Možná jsem narazil zrovna na ty vlezlé a špatné, nevím. Lepší je váš, popřípadě kamarádův, selský rozum. Opravdu si srovnat pro a proti. Víc hlav, víc ví. Tohle platilo od pradávno a platí i dnes, v době hypotečních úvěrů. A hlavně, nerozhodovat se náhle a narychlo.

Každý má jiné potřeby, každý má jiné představy o hypotéce, délce splácení, měsíčních splátkách, délce fixace, službách banky. Nelze poradit obecný přístup k hypotékám. Vždy je nutné řešit jeden konkrétní případ.

Na závěr: nezapomeňte: nejednat ukvapeně a pod tlakem z reklam, jednejte s chladnou hlavou a v klidu. I za pět let tu budou stát byty, nové se budou stavět. A věřte, že i za pět či deset let vám budou reklamy do hlavy tlouct ty stejné klíny. A možná budou ty klíny ještě větší a možná a ještě více intenzivní.

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

2× reakcí ke článku “Kladete si otázku, zda si hypotéku vůbec brát?”

  1. Jiří Bittman 12 Červen 2008 7:38 pm

    Pokud mohu k článku pouze dodat maličkost - máte li dlouho svou banku, obraťte se v první řadě na ni, měla by Vám jako svým klientům nabídnout něco jiného než někomu ” z ulice” , to znamená někomu kdo tam přijde a není jejím klientem.

  2. sup 23 Červen 2008 8:30 pm

    tak to prej prd, četl jsem na netu hodně vzkazů, dlouholetých klientl, kteří dostali od “jejich” banky pěkný prd… :(

Zanechte vzkaz.