Hypotéky budou levnější

Publikováno 20 Březen 2008
Kategorie Fixace hypoték, Hypotéky, Stavební spoření |

Zajímavý článek jen potvrdil to, co si myslím už přes rok. Že hypoteční úvěry jsou nyní na jakémsi vrcholu. Teď není dobré si hypotéku brát, pokud opravdu nemusím nebo nechci.

Ne, nebojte se. Hypotéka není zas taková věda. Ten článek jen radí počkat, zdrženlivější strategii, nebo alespoň zvolit hypotéku s kratší fixací. On to nesmysl úplně není, kratší fixace vám zaručí, že pokud se úroky určované ČNB sníží, tak po fixaci nemusíte dostat tak vysoký úrok. Kdybyste si totiž navolili fixaci delší, můžete potom splakat nad výdělkem.

Ovšem krátká fixace v sobě skrývá nevýhodu toho, že si to dopředu nemůžete vypočítat. Nevíte, jaká bude fixace za ten rok, nebo za tu dobu vámi zvolenou. Hodně bank už nabízí hodně variabilní dobu fixace. Takovou jistotu naopak můžete vidět ve fixaci delší, kde dopředu víte, že to opravdu máte fixované, že vás nic nemůže rozházet a opravdu si můžete naplánovat rodinný rozpočet, přesně na tisícovku.

Osobně si pohrávám s myšlenkou, když fixace, tak na celou dobu úvěru. Mám tak jistotu a vím na čem jsem. Pro mne nezaplatitelné.

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

Jedna reakce ke článku “Hypotéky budou levnější”

  1. Zájem o byty klesl o třetinu | Hypotékař o hypotékách 4 Prosinec 2008 11:54 am

    […] byčlověk něco dělal, potvrzuje se to, co jsem tvrdil a v jednom ze svých starších článků, a to ještě před finanční krizí, a sice že hypoteční svět v ČR je na vrcholu a je […]

Zanechte vzkaz.