Fixace hypotéky, vyplatí se refinancovat hypotéku?

Publikováno 29 Únor 2008
Kategorie Hypotéky, Refinancování hypoték |

Pokud nám bude končit fixace, refinancujme.

Ano, jednoduché, prosté. Ještě dosud jsem neviděl hypotéku, které by i po uplynutí doby fixaci žadateli vyhovovala. Nová banka nám dá vždy, říkám v ž d y lepší úrokovou sazbu než banka stávající. Žalostné, leč fakt.
Banka si nechce klienty udržet, banka si chce klienty pouze přetáhnout. Už jste zaplatili poplatek za hypotéku, banka vydělala na úrocích. Teď přichází nová banka, která chce klienty nalákat, dá vám lepší služby i sazbu, to je politika.

Refinancování není dnes už tak namáhavé a vyplatí se. Stojí to lítání po bankách, ovšem ve výsledku zaplatíte míň. A pokud nemáte čas hypotéky vyřizovat, najměte si někoho, kdo ten čas má.

Refinancování je jako změna místa. Půjdete do horšího? Půjdete do zaměstnání, kde vám nabídnou horší plat? Ne. Tak jako nový zaměstnavatel, tak láká i nová banka své nové klienty. Je to tím, že ne tolik lidí mezi bankami migruje, takže banky spoléhají na to, že naberou klientelu, která u nich ve většině případů zůstane. A skutečně, ve většině případů je to tak.

Refinancovat hypotéku lze i ze stavebního spoření. Proč ne. V žádném případě nerefinancujte hypotéku americkou hypotékou. To už by nebyla nejlevnější hypotéka v žádném ohledu. Americké hypotéky nabízí většina bank dnes, avšak s větším, daleko větším úrokem. Právě proto, že je neúčelová.

Takže ještě jednou na závěr: refinancujte.

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

3× reakcí ke článku “Fixace hypotéky, vyplatí se refinancovat hypotéku?”

 1. Tomek 17 Březen 2008 8:07 pm

  Můžete být konkrétnější, v čem je refinancování jednodušší, jak dlouho to trvá, co to stojí, jak najít někoho, kdo to udělá za mě, kolik se za to tak platí atp. děkuji

 2. Václav Peroutka 25 Březen 2008 7:23 pm

  Dobrý den, pokud se rozhodnete refinancovat sám, počítejte tak týden lítání. Hrubý odhad, kolik ušetříte ve výsledku si můžete spočítat třeba přes tuto kalkulačku
  http://penize.cz/lexikon/kalkulacky/RefinancovaniHypoteky

  Pokud byste nechtěl refinancovat sám, doporučuji si najmout nějakého finančního poradce nejlépe ze svého okolí.

  Připomenutí na závěr, refinancujte v období konce fixace kvůli poplatkům. Připravit se na refinancování dopředu samozřejmě lze.

 3. Jiří Bittman 12 Červen 2008 7:34 pm

  Pokud mohu podotknout, refinancovat v období kdy běží fixace je pro klienta sebevražda, z praxe mám příklad, kdy chtěl klient refinancovat hypotéku od Hypo Banky, kdyby do toho šel- v tu dobu šlo o 850 000 Kč, naúčtovala by si banka 25% ze zůstatku za předčasné splacení!! Souhlasím s tím, že nejlepší je najmout si hypoporadce, většinou má smlouvu o provizi s bankou, takže klient šetří čas i peníze.

Zanechte vzkaz.