Firmy propouštějí kvůli krizi

Publikováno 17 Březen 2009
Kategorie Hypotéky |

Firmy propouštějí kvůli krizi. Ano, je to pravda. Anebo se tak aspoň tváří a na krizi to svádějí.

Známý si hledá práci, protože firma, ve které pracuje, je firmou mezinárodní a snižují stavy. Kvůli krizi. Smlouvu měl bohužel na dobu určitou, což je problém… Dostal padáka zrovna k datu, kdy mu končila smlouva. Prostě vám to neprodloužíme.

Velice šikovná větička. Tím se ho efektivně zbavili, žádné náhrady platu, žádné odstupné, žádná omluva, žádný stres, ze strany firmy.

Tak si říkám, ceny bytů jsou a musí být založeny na koupěschopnosti obyvatelstva, no a potom, když spousta lidí takto dostane padáka, jak si mohou dovolit splácet hypotéku? Nemohou, takže si byt na hypotéku nepořídí. Tím pádem se byty budou prodávat hůře a prodávající tak musí i slevit.

Ač je to nepříjemné přijít o práci, v praxi a našroubováno na hypotéky to znamená, že ceny bytů musí jít zákonitě dolů. Ovšem ne všech, že.  Obecně, byl bych pro, aby hypotéky vůbec neexistovali. Ceny by tak nebyly vyšroubované tak vysoko, lidé by na ně prostě nedosáhli. Vlastně by to prospělo všem. Stojím si za tím, že bydlení ve svém je dražší jak v nájmu. Ale to už je na jiný článek.

A co vy? Máte strach z vyhazovu kvůli krizi?

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

Jedna reakce ke článku “Firmy propouštějí kvůli krizi”

  1. Standa 23 Březen 2009 11:11 am

    je krize = lidi se boji o praci = neberou si hypoteky = ceny budou stagnovat/klesat. To je logicke (alespon dle meho laickeho nazoru).

    Co se tyce ceny bytu, budou stagnovat/klesat ale ne vsechny. Byty na vychycenych lokalitach si cenu alespon udrzi nebo mirne stoupnou.

    Panelakove byty a byty v nezajimavych lokacich, to je jina…

Zanechte vzkaz.