Byty skutečně zlevňují o statisíce

Publikováno 25 Únor 2009
Kategorie Hypotéky |

Narazil jsem na článek, který tvrdí, že byty zlevňují o statisíce.  Ano,  má pravdu.Nutno říct a poznamenat, že podobných článků jsem četl více. Někde se tvrdilo, že byty zlevní o 10 procent, v dalším článku o něco později jsem se dočetl, že o 20 procent, v tomto mám pocit se tvrdí o 25 procentech dolů. No, osobně si myslím, že to bude o víc! Je to mazec, když si představíte byt za 1 milion dnes prodávaný za 750 tisíc, ano, jsou takové - v jednom ze svých článků jsem se o takovém zmínil. Nebo si vezměte byt za 2 miliony a dnes o 25 procent nižší cenou, tj. 1 a půl milionu. Ano, viděl jsem takový. Je fakt, že tento případ nebyl jedna ku jedné, že se nejednalo o opravdu zlevněný byt, ale o byt stejné kategorie a plus mínus vzhledu. Když už skoro nic nebylo pod 2 miliony, teď stačí projít pár inzerátů a “třiplusjedniček” v Brně najdete docela dost - 1,7 nebo 1,8 mega není problém.

Někde jsem se taky dočetl, že v ceně je ještě jeden chyták. Nabízené, inzerované ceny prý neplatí. Při skutečném vyjednávání jde cena ještě o 15-20% dolů, což je hodně zajímavé! Může to někdo ze čtenářů potvrdit? :) Představuji si to tak, že původně byt za 2 mega, nyní inzerovaý za 1,7 ještě jde ukecat na 1,4 :) To snad ani není možný, ne?

Uložit tento článek

Podobné články

Komentáře

2× reakcí ke článku “Byty skutečně zlevňují o statisíce”

 1. Standa 2 Březen 2009 8:46 am

  Ceny, ktere najdes na serverech s realitami jsou jenom zboznym pranim prodavajicich…

  s postupujici krizi (v usa jeste nejsou na dne a v evrope musis pocitat s tradicnim nekolikamesicnim odstupem) budou ceny klesat

  kdo koupil byt na bydleni, nic ho nenuti prodat, ale kdo koupil byt jako “investici”, ten jiz stratu “vysedet” nemusi…

 2. Tomík 27 Září 2009 4:20 pm

  Zdravím.
  Objevil jsem na netu jeden (asi nový) portál, který se mi zdá v podávání informací o hypotékách hodně zajímavý. Je to na adrese http://www.khypo.cz Můžete mi na to napsat nějaký fundovanější názor. Díky.
  Tom

Zanechte vzkaz.